Kurzy pro začátečníky na kopytech

Často se ptáte, kterým kurzem začít, který bych doporučila začátečníkovi. Možností je více.

Balerínkový kurz – rychle a levně

Balerínkový videokurz je jednoznačná volba pro ty, kteří si to chtějí vyzkoušet s co nejmenší investicí časovou i finanční. Balerínky mají jednoduchý střih, dají se zvládnout ušít v ruce bez šicího stroje. I časově je tento kurz nejméně náročný.

Výhodou jsou nízké náklady, v úplném základu vám k výrobě stačí: kopyta, kůže, papírová páska (případně místo pásky tiskárna, pokud chcete střih již hotový), papír, pero a metr, nožík, kladivo, obyčejné elektrikářské kleště, sponkovačka nebo hřebíčky, lepidlo, tužinka, jehly, nitě, děrovač a podrážka.

Vše se dá pořídit u mě v e-shopu, v Botaservisu nebo v e-shopu Ravi Fashion. Samozřejmě pak můžete mít lepší nářadí a stroje, ale pro začátek se vejdete do asi 2000 Kč + cena kurzu. Ještě se tedy dost hodí alespoň malá bruska, ta se dá koupit asi za 800 Kč.

Rozpis potřebných věcí včetně odkazů je součást kurzu.

Kurz kotníčkové derby – široké využití

Druhou volbou pro začátečníky je videokurz na kotníčkové boty, díky svému širokému využití. Boty na zavazování využije každý, klidně i několikatery. Přidáním teplé podšívky můžete mít zimní.

Další možností je zkombinovat kurz se střihem na polobotky a vyhnout se tak pro začátek valchování jazyka a antislipu.

Oproti balerínkám je kurz náročnější a delší, ale naučíte se v něm hodně technik, které můžete při dalších botách různě kombinovat.

Další kurzy pro začátečníky

Videokurz na polobotky – na přetahovanou podešev doporučuji mít zkušenost s lepením plotny na boty, např. s lepenou konstrukcí s rámečkem. A je potřeba mít alespoň stolní brusku (např. z Lidlu). S malou ruční bruskou plotnu neobrousíte pořádně.

Pro úplnost musím zmínit i sandálkový kurz – ten je určen pro začátečníky, ale není na kopytě. Stojí však za zvážení, protože se v něm můžete naučit dvě techniky na podešve – lepení miskových podešví a lepení rámečku.

A na závěr kopyto

Až se rozhodnete pro kurz, koukněte ještě jak vybrat to správné kopyto.

Kdybyste měli další otázky, jsem Vám k dispozici ve skupince Šijeme s Dareen.

Proč šít boty na kopytech?

Proč šít boty na kopytech?

Proč vůbec začínat šít boty na obuvnických kopytech? Proč se trápit výběrem toho správného? A proč já už šiji jen na kopytech? Myslím, že následující fotka říká hodně, ale přeci jen: Jednou vyberete...

3 cesty k pohodlným lodičkám

3 cesty k pohodlným lodičkám

Každá nasdílená fotografie lodiček s širší špičkou (nebo kozaček na podpatku) na mé facebookové stránce Atelier Dareen přinese otázku, kde se takové dají pořídit. Takové lodičky totiž jen tak někde...

Slovníček obuvnických pojmů

Slovníček obuvnických pojmů

Čtete popisky videokurzů nebo v diskuzích o šití bot a ztrácíte se v mnoha nových pojmech? Pojďte si v nich udělat jasno. Další informace můžete čerpat v mé FB skupině Šijeme boty s Dareen....

Translate with Google »