Kurzy pro začátečníky na kopytech

Často se ptáte, kterým kurzem začít, který bych doporučila začátečníkovi. Možností je více.

Polobotky Dareenky – pohodlné a praktické

Polobotky podle mého vlastního střihu jsou ještě jednodušší než balerínky nebo derby. Oproti balerínkám případné nedokonalosti eliminují a tkaničky nohu podrží na správném místě a sesazení svršku je méně složité, než u kurzu na kotníčkové derby.

Vysoký rámeček navíc boty chrání před okopáním a vypadá jako misková podešev. Pro začátek se vejdete s veškerým materiálem asi do 3000 Kč + kurz. Možná máte řadu věcí již doma, anebo vám se sháněním materiálu pomohou
STARTOVACÍ BALÍČKY!

Balerínkový kurz – rychle a levně

Balerínkový videokurz je jednoznačná volba pro ty, kteří si to chtějí vyzkoušet s co nejmenší investicí časovou i finanční. Balerínky mají jednoduchý střih, dají se zvládnout ušít v ruce bez šicího stroje. I časově je tento kurz nejméně náročný.

Výhodou jsou nízké náklady, v úplném základu vám k výrobě stačí: kopyta, kůže, papírová páska (případně místo pásky tiskárna, pokud chcete střih již hotový), papír, pero a metr, nožík, kladivo, obyčejné elektrikářské kleště, sponkovačka nebo hřebíčky, lepidlo, tužinka, jehly, nitě, děrovač a podrážka.

Vše se dá pořídit u mě v e-shopu, v Botaservisu nebo v e-shopu Ravi Fashion. Samozřejmě pak můžete mít lepší nářadí a stroje, ale pro začátek se vejdete do asi 2000 Kč + cena kurzu. Ještě se tedy dost hodí alespoň malá bruska, ta se dá koupit asi za 800 Kč.

Rozpis potřebných věcí včetně odkazů je součást kurzu.

Kurz kotníčkové derby – široké využití

Druhou volbou pro začátečníky je videokurz na kotníčkové boty, díky svému širokému využití. Boty na zavazování využije každý, klidně i několikatery. Přidáním teplé podšívky můžete mít zimní.

Další možností je zkombinovat kurz se střihem na polobotky a vyhnout se tak pro začátek valchování jazyka a antislipu.

Oproti balerínkám je kurz náročnější a delší, ale naučíte se v něm hodně technik, které můžete při dalších botách různě kombinovat.

Další kurzy pro začátečníky

Videokurz na polobotky – na přetahovanou podešev doporučuji mít zkušenost s lepením plotny na boty, např. s lepenou konstrukcí s rámečkem. A je potřeba mít alespoň stolní brusku (např. z Lidlu). S malou ruční bruskou plotnu neobrousíte pořádně.

Pro úplnost musím zmínit i sandálkový kurz – ten je určen pro začátečníky, ale není na kopytě. Stojí však za zvážení, protože se v něm můžete naučit dvě techniky na podešve – lepení miskových podešví a lepení rámečku.

A na závěr kopyto

Až se rozhodnete pro kurz, koukněte ještě jak vybrat to správné kopyto.

Kdybyste měli další otázky, jsem vám k dispozici ve skupince Šijeme s Dareen.

Další články

Jak probíhají osobní kurzy

Jak probíhají osobní kurzy

Mám novou dílnu. A v ní dělám osobní kurzy. Třeba pro ty, co se do toho bojí pustit sami. Více o osobních kurzech Vypsané termíny Co říkají účastnice Prý tam mám napsat, že: "Osobní kurzy jsou...

Proč šít boty na kopytech?

Proč šít boty na kopytech?

Proč vůbec začínat šít boty na obuvnických kopytech? Proč se trápit výběrem toho správného? A proč já už šiji jen na kopytech? Myslím, že následující fotka říká hodně, ale přeci jen: Jednou vyberete...

Translate with Google »