INFORMACE O ÚČELU OBUVI

Boty jsou vyrobené z kvalitní hovězí usně českého, německého nebo italského původu a splňují hygienické normy a předpisy EU. Podrážku tvoří gumová obuvnická plotna.

 

 

Jedná se o módní obuv – navržená a vyrobená pro nošení v nenáročných podmínkách, prvořadá je u ní módnost. Nepodšitá bota není určená pro chůzi na holé noze, pouze v ponožkách, punčocháčích atp. V prvních dnech může bota mírně barvit, pokud není podšitá. Vzhledem k použitým materiálům není bota určená k celodennímu a každodennímu nošení (viz péče o koženou obuv).

 

 

Bota je šitá na míru zákazníka. Jde o typ barefootové (BF) obuvi. Pro chůzi v BF obuvi je nutné naučit se správný styl chůze (nedupat na patu, při chůzi zapojovat celé chodidlo i tělo atd.).

 

 

Péče o koženou obuv

Přidávám odkaz na zajímavý článek: http://bushcraftportal.cz/2015/05/pece-o-kozene-boty

 

 

Obecná péče:

 

 

 • Novou koženou obuv ošetříme a naimpregnujeme ještě před prvním použitím.
 • Koženou obuv nikdy nesušíme přímo u zdroje tepla (radiátor, kamna, otevřená trouba apod.), neboť příliš intenzivní teplo může nevratně poškodit materiál a může dojít k rozlepení spojů lepené obuvi, obuv sušíme pozvolna, nejlépe na větraném místě.
 • Obuv je nutné střídat, nenosit dennodenně jednu, neboť v takovém případě nemá obuv dostatečnou dobu na vyschnutí, uvolnění, mohou se v ní množit bakterie.
 • Pokud obuv nebudete nějaký čas nosit, je vhodné ji před uložením do skříně či krabice vycpat například novinami, čímž zajistíte, aby si obuv zachovala tvar.

Obuv z HLAZENÉ KŮŽE:

 

 

 • Obuv nejdříve důkladně očistěte a zbavte všech nečistot.
 • Po důkladném očištění je důležité obuv z hladké kůže nakrémovat. Krémování opakujeme 1x za 1–2 týdny v závislosti na aktuálních podmínkách – např. při častém nošení obuvi ve vlhkém a chladném počasí bychom měli nanášení krému opakovat častěji. Nanesete krém, necháte pár minut zaschnout a „zmatnět“ a následně vyleštíte flanelovým hadříkem.
 • Po nanesení krému následuje impregnace, většinou ve formě spreje, která má za úkol ochránit obuv před pronikáním vlhkosti dovnitř. Ochrannou vrstvu obnovujeme podle počasí – opět platí pravidlo, že čím větší je v prostředí, do kterého obuv nosíme, vlhkost, tím častější by impregnace měla být.

Obuv z BROUŠENÉ KŮŽE:

 

 

 • Také broušenou kůži před jakoukoliv péčí nejdříve důkladně očistíme a osušíme.
 • Broušenou kůži nikdy nekrémujeme. O to intenzivnější však vyžaduje impregnaci.
 • K impregnaci můžeme použít různé spreje vhodné na oživení materiálu a barvy broušených kůží a také samotný impregnační sprej, který brání pronikání vlhkosti do obuvi, ochrannou vrstvu nanášíme stejně jako v případě hladké kůže několikrát.
 • Po zaschnutí poslední vrstvy impregnačního spreje obuv „vykartáčujeme“ pomocí pryžového kartáčku určeného speciálně na broušené kůže.

Translate with Google »