Miskové podešve pro barefoot boty

Miskové podešve vypadají dobře a zároveň zjednoduší a zefektivní výrobu bot. A pokud použijete obuvnická kopyta budou vaše boty vypadat přímo profesionálně.

Obuvnické podešve z kvalitní pryže mají výborné vlastnosti – jsou oděruvzdorné, velmi dobře odolávají tzv. „ukopnutí“ špice, bota na této podešvi se vám nerozlepí, jak tomu může být u jiného typu zpracování. Abyste si dokázali dobře představit, jak jsou podešve ohebné, vytvořila jsem video s ukázkou prototypů miskových podešví. Bez problémů se dají použít i na mírně naložená kopyta.

Kde koupit miskové podešve

Misky můžete zakoupit u Dominiky v e-shopu RaviFashion.cz.

 

 

Po úspěšné HitHit kampani vznikly formy na pryžové podešve, díky kterým budou miskové podešve dostupnější i pro domácí výrobu bot v malém. Jsou dvě varianty, na kopyta od Dareen jsou misky Theo a od Bena Hrubeše jsou misky Hugo. Ty mé mají na jednom chodidle drobný nápis Dareen, na druhém Ravi jako památka na tento projekt.


Boty a kurzy a misky

Hotový je videokurz na výrobu páskových sandálků s vyměkčenou stélkou. Tento videokurz jsem slíbila během HitHit kampaně. Je vhodný pro úplné začátečníky a není potřeba obuvnických kopyt. Součástí videokurzu je i střih na sandálky. V kurzu se naučíte lepení miskových podešví i rámečku.

Sandálky a miskové podešve

Jako další připravuji videokurz na kozačky se zipem. Rozhodli o tom čtenáři mé FB šicí skupinky. Pokud vše půjde dobře, bude k zakoupení do Vánoc 2021.

Ale už teď, pokud už jste nějaké boty ušili, můžete zkombinovat techniky z několika mých kurzů a ušít si třeba kotníčkové boty na miskách.

 

Kde najít další informace?

Pokud vás podešve zaujaly, sledujte i Facebookovou skupinu Miskové barefoot podešve, kde vám poradíme například s výběrem velikosti nebo lepením. Brzy k tomu vytvoříme i pořádné návody.

Proč šít boty na kopytech?

Proč šít boty na kopytech?

Proč vůbec začínat šít boty na obuvnických kopytech? Proč se trápit výběrem toho správného? A proč já už šiji jen na kopytech? Myslím, že následující fotka říká hodně, ale přeci jen: Jednou vyberete...

3 cesty k pohodlným lodičkám

3 cesty k pohodlným lodičkám

Každá nasdílená fotografie lodiček s širší špičkou (nebo kozaček na podpatku) na mé facebookové stránce Atelier Dareen přinese otázku, kde se takové dají pořídit. Takové lodičky totiž jen tak někde...

Slovníček obuvnických pojmů

Slovníček obuvnických pojmů

Čtete popisky videokurzů nebo v diskuzích o šití bot a ztrácíte se v mnoha nových pojmech? Pojďte si v nich udělat jasno. Další informace můžete čerpat v mé FB skupině Šijeme boty s Dareen....

Translate with Google »