Nový online kurz – kotníčkové boty

Tentokrát se naučíte kožené kotníčkové derby s plnou podšívkou v lepené konstrukci s rámečkem a mezipodešví. Kurz je ve stejném formátu jako ty předešlé – sestříhaná videa a fotografie z výroby doplněná popisky. Tentokrát to vyšlo na 4,5 hodin. Kurz je určen zkušenějším, pro začátečníky doporučuji začít s balerínkami. V balerínkovém kurzu není moc šití, ani nemusíte umět šít na stroji, veškeré strojové šití můžete nahradit ručním.

Kurz vás provede šitím bot tak, jak to má být. Na precizní a poctivé práci si zakládám. V kurzu je vysvětlena i zateplená zimní varianta, kdy místo podšívky z vepřovice použijete merino. Naučíte se další techniky, které lze kombinovat s těmi z kurzů na výrobu balerínek a polobotek. Všechny mé videokurzy se snažím udělat co nejpestřejší, abyste se pokaždé naučili hodně nového, odlišného od předchozího návodu. S každým dalším kurzem narůstá množství možností, jaké boty si můžete a zvládnete ušít.

Videokurz kotníčkových bot od Dareen

Co se v kurzu kotníčkových bot naučíte

• nakreslit si model tak, že budou tzv. líčka všude stejně rozevřená
• kosení
• valchování jazyku, takže se vám nebude v botě krčit
• paspulku
• antislip
• sešití svršku a podšívky zvlášť a jejich následné sesazení, takže vám nebude podšívka čouhat tam, kde nemá
• cvikání a broušení svršku tak, abyste nemuseli půdovat
• lepení rámečku a pěnové mezipodešve
• co dělat, pokud nemáte vysoké kopyto

Potřebné vybavení

V úplném základu vám k výrobě stačí: kopyta, kůže (případně jiný materiál), papírová páska, papír, pero a metr, nožík, kladivo, obyčejné elektrikářské kleště, sponkovačka nebo hřebíčky, lepidlo, tužinka, jehly, nitě, děrovač, průchodky, tkaničky a podrážka. Můžete šít i na obyčejném stroji a zámeček případně došít ručně. Boty zvládnete vyrobit i doma, není nutná speciální dílna.

Vše se dá pořídit u mě v e-shopu a například v Botaservisu. Pro začátek se vejdete do asi 2 500 Kč + cena kurzu. Navíc se ještě dost hodí alespoň malá bruska. Začít se dá relativně skromně a postupně se dovybavovat lepšími nástroji a stroji.

Součástí kurzu jsou i odkazy na doporučené materiály.

Co když si nebudu vědět rady?

Pokud byste potřebovali něco v postupu ujasnit, neváhejte mi napsat e-mail nebo do mé skupiny na Facebooku Šijeme boty Dareen. Do této skupinky si můžete kdykoliv přijít i pro podporu:)

Na základě zpětné vazby doplňuji ujasňující poznámky i přímo do kurzu.

Ukázka z kurzu šití kotníčkových bot

Druhé video s ukázkou i z dokončování podrážky najdete na Facebooku Atelier Dareen.

Tak směle do toho, začněte obouvat sebe i svou rodinu sami!

Další články

Proč šít boty na kopytech?

Proč šít boty na kopytech?

Proč vůbec začínat šít boty na obuvnických kopytech? Proč se trápit výběrem toho správného? A proč já už šiji jen na kopytech? Myslím, že následující fotka říká hodně, ale přeci jen: Jednou vyberete...

3 cesty k pohodlným lodičkám

3 cesty k pohodlným lodičkám

Každá nasdílená fotografie lodiček s širší špičkou (nebo kozaček na podpatku) na mé facebookové stránce Atelier Dareen přinese otázku, kde se takové dají pořídit. Takové lodičky totiž jen tak někde...

Translate with Google »