Nový online kurz – kotníčkové boty

Tentokrát se naučíte kožené kotníčkové derby s plnou podšívkou v lepené konstrukci s rámečkem a mezipodešví. Kurz je ve stejném formátu jako ty předešlé – sestříhaná videa a fotografie z výroby doplněná popisky. Tentokrát to vyšlo na 4,5 hodin. Kurz je určen zkušenějším, pro začátečníky doporučuji začít s balerínkami. V balerínkovém kurzu není moc šití, ani nemusíte umět šít na stroji, veškeré strojové šití můžete nahradit ručním.

Kurz vás provede šitím bot tak, jak to má být. Na precizní a poctivé práci si zakládám. V kurzu je vysvětlena i zateplená zimní varianta, kdy místo podšívky z vepřovice použijete merino. Naučíte se další techniky, které lze kombinovat s těmi z kurzů na výrobu balerínek a polobotek. Všechny mé videokurzy se snažím udělat co nejpestřejší, abyste se pokaždé naučili hodně nového, odlišného od předchozího návodu. S každým dalším kurzem narůstá množství možností, jaké boty si můžete a zvládnete ušít.

Videokurz kotníčkových bot od Dareen

Co se v kurzu kotníčkových bot naučíte

• nakreslit si model tak, že budou tzv. líčka všude stejně rozevřená
• kosení
• valchování jazyku, takže se vám nebude v botě krčit
• paspulku
• antislip
• sešití svršku a podšívky zvlášť a jejich následné sesazení, takže vám nebude podšívka čouhat tam, kde nemá
• cvikání a broušení svršku tak, abyste nemuseli půdovat
• lepení rámečku a pěnové mezipodešve
• co dělat, pokud nemáte vysoké kopyto

Potřebné vybavení

V úplném základu vám k výrobě stačí: kopyta, kůže (případně jiný materiál), papírová páska, papír, pero a metr, nožík, kladivo, obyčejné elektrikářské kleště, sponkovačka nebo hřebíčky, lepidlo, tužinka, jehly, nitě, děrovač, průchodky, tkaničky a podrážka. Můžete šít i na obyčejném stroji a zámeček případně došít ručně. Boty zvládnete vyrobit i doma, není nutná speciální dílna.

Vše se dá pořídit u mě v e-shopu a například v Botaservisu. Pro začátek se vejdete do asi 2 500 Kč + cena kurzu. Navíc se ještě dost hodí alespoň malá bruska. Začít se dá relativně skromně a postupně se dovybavovat lepšími nástroji a stroji.

Součástí kurzu jsou i odkazy na doporučené materiály.

Co když si nebudu vědět rady?

Pokud byste potřebovali něco v postupu ujasnit, neváhejte mi napsat e-mail nebo do mé skupiny na Facebooku Šijeme boty Dareen. Do této skupinky si můžete kdykoliv přijít i pro podporu:)

Na základě zpětné vazby doplňuji ujasňující poznámky i přímo do kurzu.

Ukázka z kurzu šití kotníčkových bot

Druhé video s ukázkou i z dokončování podrážky najdete na Facebooku Atelier Dareen.

Tak směle do toho, začněte obouvat sebe i svou rodinu sami!

Jak vybrat správné kopyto

Jak vybrat správné kopyto

Rozhodli jste se ušít si boty na kopytech a tápete, jaké kopyto zvolit, jak vybrat správnou velikost a jak si vůbec nachystat kopyto přímo na míru vaší nohy? Možná ve vás představa šití bot na...

Miskové podešve pro barefoot boty

Miskové podešve pro barefoot boty

Miskové podešve vypadají dobře a zároveň zjednoduší a zefektivní výrobu bot. A pokud použijete obuvnická kopyta budou vaše boty vypadat přímo profesionálně. Obuvnické podešve z kvalitní pryže mají...