3 cesty k pohodlným lodičkám

Každá nasdílená fotografie lodiček s širší špičkou (nebo kozaček na podpatku) na mé facebookové stránce Atelier Dareen přinese otázku, kde se takové dají pořídit. Takové lodičky totiž jen tak někde neseženete. Pokud také toužíte po pohodlných lodičkách s širokou špičkou, jsou tři cesty. Nechat si je ušít mnou, jiným ševcem nebo si je vyrobit sami.

Lodičky od Dareen
Lodičky od Dareen

1. Nechat si je ušít ode mě

Na první pohled nejjednodušší způsob je nechat si je ušít ode mě na míru. Ale protože zájemců je mnohem víc než mého času, nezbývá než se zapsat do seznamu zájemců, z kterého několikrát do roka losuji pár šťastlivců. Sledujte FB stránku pro informace o dalším losování.

2. Nechat si je ušít u jiného ševce

Kupte si lodičková kopyta s širší špičkou a nechte si je ušít u jiného ševce. Kopyta nabízím ve třech šířkách – úzká, normální a široká. Můžete si vybrat kopyto pro malý (1,5–3 cm) nebo vysoký podpatek (4-5,5 cm).

3. Vyrobit si je sami

Vytvořila jsem videokurz, který vás výrobou lodiček provede. Získáte návod na ušití lodiček s plnou podšívkou – v lepené konstrukci s rámečkem. Pokud jste běžně zruční, zvládnete to! Boty se dají vyrobit i doma. V kurzu se naučíte:

  • nakreslit si vlastní střih
  • jak vybrat správnou stélku s klenkem a opatek
  • lepení rámečku
  • lepení podrážky a kožené podešve
  • připevnění podpatku
  • jak upravit podpatek pro správný zdvih
  • a mnoho dalšího…

5 hodin videokurzu jsem nacpala do 70 s, abyste mohli nakouknout, jakým stylem točím svoje videokurzy. Každý můj kurz je podkreslený decentní hudbou a otitulkovaný, takže ho můžete sledovat klidně i bez zvuku třeba při spících dětech apod.

A pokud ještě váháte, koukněte na galerii lodiček.

Proč šít boty na kopytech?

Proč šít boty na kopytech?

Proč vůbec začínat šít boty na obuvnických kopytech? Proč se trápit výběrem toho správného? A proč já už šiji jen na kopytech? Myslím, že následující fotka říká hodně, ale přeci jen: Jednou vyberete...

Slovníček obuvnických pojmů

Slovníček obuvnických pojmů

Čtete popisky videokurzů nebo v diskuzích o šití bot a ztrácíte se v mnoha nových pojmech? Pojďte si v nich udělat jasno. Další informace můžete čerpat v mé FB skupině Šijeme boty s Dareen....

Translate with Google »