Pro koho jsou mé videokurzy

Pro každého, kdo má chuť vyrobit si boty vlastníma rukama. Určitá zručnost je samozřejmě potřeba, ale na stroji nemusíte umět šít.

Nyní jsou k dispozici tři hotové kurzy výroby botbalerínky konstrukce flexible, polobotky s přetahovanou podešví a kotníčkové boty v lepené konstrukci s rámečkem. V každém se naučíte množství různých technik, které lze kombinovat. Můžete si udělat například balerínky lepené s rámečkem a kotníčkové flexible.

Boty vlastníma rukama i pro začátečníky

Obzvlášť v balerínkovém kurzu toho šití není moc. Veškeré strojové šití můžete nahradit ručním. V polobotkovém kurzu je šití víc, ale do začátku vám postačí i obyčejný šicí stroj. Později si můžete pořídit sloupový šicí stroj (seženete i do 6000,-).

Boty zvládnete vyrobit i doma, není nutná speciální dílna.

Počáteční investice vás vyjde na asi 2500,- včetně kopyt + cena kurzu. Případně malá bruska za 800,-. Bot si pak ale můžete vyrobit mnoho. A lepší vybavení a stroje dokupovat postupně.

Co když něčemu nerozumím?

Pokud byste potřebovali něco v postupu ujasnit, neváhejte mi napsat na Facebookové stránky Atelier Dareen nebo e-mail. Na základě zpětné vazby od účastníků a účastnic kurzu doplňuji ujasňující poznámky i přímo do kurzu.

Další informace najdete v mé skupině na Facebooku Šijeme boty Dareen, kam si můžete přijít i pro podporu:)

Miskové podešve pro barefoot boty

Miskové podešve pro barefoot boty

Miskové podešve zjednoduší a zefektivní proces výroby bot v domácím prostředí. A pokud použijete i obuvnická kopyta budou vaše boty vypadat profesionálně. Obuvnické podešve z kvalitní pryže mají...

Nový online kurz – kotníčkové boty

Nový online kurz – kotníčkové boty

Tentokrát se naučíte kožené kotníčkové derby s plnou podšívkou v lepené konstrukci s rámečkem a mezipodešví. Kurz je ve stejném formátu jako ty předešlé - sestříhaná videa a fotografie z...

Návod na nýtování průchodek, oček a háčků

Návod na nýtování průchodek, oček a háčků

Vytvořila jsem tři krátké videonávody, díky kterým se naučíte, jak připevnit ke kůži obuvnická očka, háčky a průchodky. Pokud se chystáte pořádně pustit do šití vlastních bot, s tkaničkami a...