O Dareen

Mé jméno je Darina Hradská a bydlím nedaleko Brna. Umění a rukodělná tvorba mě už od dětství natolik baví, že jsem si střední i vysokou školu vybírala tímto směrem. Vystudovala jsem tzv. „ŠUŘku“ v Brně (Střední škola uměleckých řemesel, obor Užitá fotografie a média) a v roce 2011 jsem úspěšně ukončila magisterské studium na PdF MU v Brně (obor výtvarná výchova a speciální pedagogika – logopedie, surdopedie).

Od drátovaných šperků z minerálů jsem na střední škole přešla ke šperkům z křišťálové pryskyřice s vlastními grafickými motivy a o této technice jsem napsala také knížku Křišťálová pryskyřice. Po ukončení vysoké školy jsem se kromě šperků z pryskyřice věnovala nějaký čas fotografování portrétů, svateb, reklamní fotografii…
V roce 2013 se nám narodil první syn, o tři roky později k nám připlul druhý syn. Času na práci tudíž ubylo, ale na druhou stranu mě mateřství přivedlo k novým oblastem tvoření. Několik let jsem se věnovala tvoření pro děti – háčkované hračky, kojicí náhrdelníky, pytlíkové aktivitky pro děti, ale zejména jsem v této době objevila oblast, která má obrovské, nekonečné možnosti a naprosto jsem jí propadla – šití (nejen) barefootové obuvi.

Kromě výtvarničení jsem také laktační poradkyně občanského sdružení Mamila.